fot. pixabay.com

Fundacja Firmy Rodzinne przygotowała raport dot. kondycji polskich firm – co trzecia firma rodzinna odczuwa pogorszenie kondycji

Co trzecia firma rodzinna w Polsce odczuwa pogorszenie swojej kondycji. Tak wynika z raportu opracowanego przez Fundację Firmy Rodzinne. Dokument zaprezentowano dziś na konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Dokument przedstawia wyniki badania przeprowadzonego na próbie 123 firm.

Pogorszenie sytuacji firmowej w związku z rosnącymi kosztami działalności najbardziej odczuwają mikroprzedsiębiorcy. 56 proc. tej grupy uważa, że w ubiegłym roku wiodło im się lepiej. W przypadku firm małych, średnich i dużych, pogorszenie kondycji odczuwa po 31 proc. respondentów w każdej grupie.

Dotyczy to wszystkich branż, szczególnie jednak widać to w branży spożywczej – mówił podczas prezentacji raportu Konrad Bugiera z Fundacji Firmy Rodzinne.

– Jakie branże najbardziej odczuwają pogorszenie? Najwięcej firm jest z branży spożywczej, jak zadeklarowali nasi respondenci. Branż – po dokonaniu kategoryzacji przez nasz zespół badawczy – wymienionych w badaniu było 26. To, że jest to branża spożywcza, powinno napawać pewnym niepokojem, bo wiadomo, iż konsumenci nie zrezygnują z żywności. O ile w pozostałych branżach być może da się szukać alternatyw, to żywność wszyscy musimy kupować. To może przekładać się na dalsze konsekwencje, także w innych branżach – podkreślił Konrad Bugiera.

Z przedstawionego raportu wynika, że największą bolączką firm są obecnie ceny paliw i energii elektrycznej, a także koszty pracy, m.in. wzrost cen surowców potrzebnych do produkcji towarów lub usług.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl