Francja: Trzy ofiary śmiertelne i 28 rannych w pożarze w Paryżu

Trzy osoby zginęły, a 28 zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę nad ranem w 6-piętrowym budynku w XI dzielnicy Paryża – informuje agencja AFP. Na razie nie są znane przyczyny tragedii.

Jedna z osób rannych odniosła poważne obrażenia, a pozostałe 27 osób, w tym jeden strażak, zostało lekko rannych – przekazał rzecznik paryskiej straży pożarnej Florian Lointier. Dodał, że w budynku, gdzie wybuchł pożar, mieści się restauracja, hammam (muzułmańska łaźnia) i mieszkania.

W sumie w akcji gaszenia ognia brało udział 200 strażaków i około 50 wozów. Lointier wyjaśnił, że operacja była trudna m.in. ze względu na skomplikowane drogi ewakuacyjne czy ogromną ilość dymu.

Mer Paryża Anne Hidalgo zwróciła w tym kontekście uwagę, że jest to gęsto zabudowana dzielnica, gdzie do niektórych budynków nie ma bezpośredniego dostępu z ulicy.

Jak poinformowała, wśród ofiar jest „młoda kobieta, o której nie wiadomo, czy wyskoczyła przez okno, czy usiłowała przejść po rusztowaniu” zainstalowanym z powodu prowadzonych prac renowacyjnych, „młody mężczyzna, który wyraźnie starał się wyjść z mieszkania”, ale przeszkodził mu ogień i dym, oraz „trzecia osoba w bardzo podobnej sytuacji”.

Przyczyny tragedii ma wyjaśnić wszczęte śledztwo.

W lutym br. kobieta cierpiąca na problemy psychiczne celowo wywołała pożar w budynku XVI dzielnicy Paryża; zginęło wówczas 10 osób, a 96 odniosło rany – był to najtragiczniejszy pożar w stolicy od 14 lat.

Z kolei w kwietniu pożar wybuchł w budynku w XIX dzielnicy francuskiej stolicy – interweniowało 130 strażaków, jednak ogień udało się stłumić bez ofiar.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl