Francja: Napastnik z Marsylii był Tunezyjczykiem z włoskimi papierami

Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech – oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.

Gerard Collomb powiedział w radiu France-Inter, że napastnik miał prawo pobytu we Włoszech i ważny paszport tunezyjski.

Szef MSW zaapelował do rządów o lepsze dzielenie się informacjami w takich sprawach.

Wcześniej prokurator Paryża Frederic Molins ujawnił, że wśród siedmiu dokumentów, przedstawianych przez napastnika francuskiej policji, był tunezyjski paszport wystawiony dla Ahmeda H.

Włoskie gazeta podały we wtorek, że włoskie służby antyterrorystyczne sprawdzają, czy napastnik z Marsylii miał związki z innymi Tunezyjczykami zamieszanymi w inne zamachy w Europie, którzy mieszkali na pobliskich terenach Włoch.

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety; napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Do ataku nożownika przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Francja uczestniczy w koalicji walczącej z IS od 2014 roku. Od tego czasu była wielokrotnie celem ataków terrorystycznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl