By Kevin.B - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28739191

Francja: Groźby pod adresem policjantów za zastrzelenie zabójcy nauczyciela

Zabiłeś mojego czeczeńskiego brata. Wszyscy wylecicie w powietrze! – takiej treści wiadomość otrzymała jednostka policji CRS w podparyskim Essonne w związku z zastrzeleniem w piątek zabójcy nauczyciela historii Samuela Paty’ego – poinformował we wtorek dziennik „Le Figaro”.

„Zabiłeś mojego czeczeńskiego brata. Wszyscy będziecie skakać, to dopiero początek, banda suk!” – przekaz z groźbami pod adresem policji został nagrany w wiadomości głosowej z zastrzeżonego numeru. W tle wiadomości rozbrzmiewały islamskie pieśni.

Samuel Paty, profesor historii i geografii, został brutalnie zamordowany w piątek w pobliżu szkoły w Conflans-Sainte-Honorine, na północny zachód od Paryża. Zabójca, 18-letni Rosjanin pochodzenia czeczeńskiego Abdullah Anzarow, został zastrzelony przez policję niedługo po zdarzeniu.

Według ministra spraw wewnętrznych Geralda Darmanina, Samuel Paty stał się celem „fatwy”, edyktu religijnego obowiązującego muzułmanów, wypowiedzianej przez rodzica uczennicy za pokazywanie karykatur proroka Mahometa podczas kursu o wolności słowa.

PAP

drukuj