Francja: E. Macron uroczyście objął urząd prezydenta Francji

Emmanuel Macron uroczyście objął dziś w Pałacu Elizejskim w Paryżu urząd prezydenta Francji. Tydzień temu polityk pokonał w drugiej turze wyborów kandydatkę Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Macron został wybrany na następcę socjalisty Francois Hollande’a. Jest ósmym prezydentem V Republiki Francuskiej. Uroczystości odbywają się przy zwiększonych środkach bezpieczeństwa.

Wcześniej Macron odbył w Pałacu Elizejskim spotkanie z ustępującym prezydentem; trwało ono dłużej, niż pierwotnie zakładano. Po jego zakończeniu Hollande opuścił pałac.

Emmanuel Macron zapowiedział podczas niedzielnego przemówienia inaugurującego jego prezydenturę, że odbuduje pozycję Francji na świecie.

„Świat i Europa bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują teraz silnej Francji, która głośno opowiada się za wolnością i solidarnością” – mówił nowy gospodarz Pałacu Elizejskiego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl