fot. TV Trwam News

Film „Zerwany kłos” w kinach od przyszłego roku

Najpewniej 10 lutego 2017 roku na ekrany kin wejdzie film „Zerwany kłos” – poinformował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Produkcja przedstawia historię życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Ekranizacja została zrealizowana przez studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Fundację Lux Veritatis.

Oprócz studentów uczelni zagrali w nim także znani polscy aktorzy, jak Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski i Zuzanna Lipiec. Reżyserem filmu jest Witold Ludwig.

Produkcja przybliża losy błogosławionej Karoliny Kózkówny – polskiej męczennicy i patronki Ruchu Czystych Serc. Datę wejścia filmu do kin ujawnił w sobotę Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Najprawdopodobniej, wszystko na to wskazuje, 10 lutego wejdzie na ekrany kin pierwszy tak pięknie zrobiony i profesjonalny film studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Fundacji Lux Veritatis – „Zerwany kłos”. Ta sprawa to może taki prezent dla państwa z okazji 25. rocznicy działalności Radia Maryja – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Premiera filmu odbyła się 14 listopada w pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Projekt powstał dzięki środkom z 1 proc. podatku.


RIRM

drukuj