Filipiny: Rośnie liczba ofiar tajfunu Bopha

Do ponad stu wzrosła liczba osób, które zginęły na Filipinach w wyniku uderzenia tajfunu Bopha, wywołanych nim powodzi i osunięć ziemi. Wcześniejsze dane mówiły o 43 ofiarach śmiertelnych żywiołu.

Jak podało MSW, z 43 do 49 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w górniczej miejscowości New Bataan na wyspie Mindanao. Sześć osób poniosło śmierć w powodzi w mieście Montevista w tej samej prowincji- Compostela Valley. Dalszych 51 osób zginęło w różnych miejscowościach w prowincji Wschodnie Davao, również na Mindanao.

Służby ratunkowe ostrzegały wczoraj, że spodziewają się rosnącej liczby ofiar. Zarazem, ich jeszcze większej liczby udało się uniknąć dzięki wczesnej ewakuacji. Swoje domy, położone nad brzegiem morza, wzdłuż rzek i na obszarach zagrożonych powodzią i osunięciami ziem, opuściło ponad 155 tys. osób.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl