Pożar na wybrzeżu Costa del Sol

Tysiące turystów i mieszkańców ewakuowano z zagrożonych pożarami miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu Morza Śródziemnego Costa del Sol w południowej Hiszpanii. Ogień dotarł już do najpopularniejszego kąpieliska na Wybrzeżu Słońca –  Marbelli. 

W Marbelli z jednego z hoteli trzeba było ewakuować wszystkich 200 gości – podała agencja dpa. Dwie poparzone osoby odwieziono do szpitala. Na przedmieściach ogień strawił kilka domów – powiedziała pani burmistrz Marbelli, Angeles Munoz. Zamknięta została biegnąca wzdłuż wybrzeża autostrada AP-7.

Z pożarem walczy 600 osób, wspieranych przez 17 samolotów i śmigłowców.

Ogień wybuchł w czwartek po południu w górach Sierra-Negra. Silny wiatr sprzyjał szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożaru – powiedział pełnomocnik ds. ochrony środowiska prowincji Malaga, Javier Carnero. Z pierwszych szacunków wynika, że płomienie zniszczyły teren o powierzchni 1000 hektarów.

Hiszpańskie władze spodziewają się w najbliższym czasie poprawy sytuacji. Jak powiedział Carnero, w piątek przed południem wiatr osłabł, a wilgotność powietrza wzrosła.

PAP

drukuj