fot. flickr.com

Europosłowie PiS: Głosowaliśmy przeciwko dyrektywie o prawach autorskich

Europosłowie PiS poinformowali na konferencji w PE w Strasburgu, że w głosowaniu opowiedzieli się przeciwko wzbudzającej kontrowersje dyrektywie o prawach autorskich. To smutny dzień dla wszystkich użytkowników internetu – ocenił europoseł Tomasz Poręba (PiS).

Parlament Europejski w Strasburgu we wtorek poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich.

„Nasze stanowisko jest jasne i zawsze było jasne. Byliśmy przeciwni tej dyrektywie z bardzo prostego powodu: ona faworyzuje gigantów medialnych (…). Ta dyrektywa przede wszystkim służy interesom wielkich, jest wymierzona przeciw średnim i małym” – powiedział szef EKR, europoseł Ryszard Legutko (PiS).

Tomasz Poręba powiedział, że wtorkowe głosowanie było głosowaniem za lub przeciw cenzurze w internecie.

„Prawo i Sprawiedliwości głosowało przeciwko cenzurze w internecie, przeciwko tym wszystkim zapisom tej dyrektywy, które w sposób bardzo zły będą ograniczać wolność w internecie dla użytkowników tego medium. To bardzo smutny dzień dla wszystkich użytkowników internetu. (…) Byliśmy, jesteśmy i będziemy przeciwko cenzurze w internecie, która niestety po przegłosowaniu tego raportu jest bardzo prawdopodobna” – zaznaczył Tomasz Poręba.

Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) powiedział, że głosowanie dotyczyło wolności w internecie i cenzury.

„My jesteśmy formacją, która zawsze była za wolnością i będzie za wolnością. Ci, którzy mówią o wolności, dziś pokazali, że są przeciwko tej wolności” – wskazał europoseł PiS.

PAP/RIRM

drukuj