fot. pixabay.com

Estonia: MSZ uznało rosyjskiego dyplomatę za persona non grata

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Estonii uznało jednego z rosyjskich dyplomatów za osobę niepożądaną i dało mu pięć dni na opuszczenie kraju – poinformowano w komunikacie MSZ w Tallinie.

„Dyplomata, o którym mowa, naruszył Konwencję wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych. Był bezpośrednio i aktywnie zaangażowany w podważanie bezpieczeństwa i porządku konstytucyjnego Estonii, szerzenie propagandy usprawiedliwiającej działania militarne Rosji i tworzenie podziałów wewnątrz estońskiego społeczeństwa” – podano w oświadczeniu resortu.

Na początku stycznia estońskie MSZ zażądało od Rosji wyrównania liczby pracowników jej ambasady w Tallinie do liczby pracowników ambasady Estonii w Moskwie, co oznaczało zmniejszenie składu ambasady rosyjskiej o ponad połowę. W sumie 13 rosyjskich dyplomatów i ośmiu pracowników technicznych musiało wówczas opuścić Estonię.

Władze Estonii zdecydowały pod koniec stycznia o wydaleniu ambasadora Rosji. Kilka godzin wcześniej MSZ Rosji poinformowało o wydaleniu ambasadora Estonii. Obaj dyplomaci opuścili swoje placówki 7 lutego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl