fot. pixabay.com

Ekwadorskie służby bezpieczeństwa przejęły arsenał broni w domu rosyjskiego małżeństwa

Funkcjonariusze ekwadorskiej policji i wojska zatrzymali podczas obławy w mieście Guayaquil rosyjskie małżeństwo, w których domu zabezpieczono m.in. broń palną i amunicję, specjalistyczny sprzęt komunikacyjny oraz duże ilości gotówki.

Według dotychczasowych ustaleń 45-letni Rosjanin Siergiej Borozna i jego żona wynajmowali od dziewięciu miesięcy luksusowy apartament na strzeżonym osiedlu.

W mieszkaniu poza kilkunastoma sztukami broni palnej i dużymi ilościami amunicji oraz dolarów amerykańskich znaleziono m.in. noże, kamizelki kuloodporne, a także urządzenia do nawiązywania łączności i zakłócania sygnału dźwiękowego.

Jak poinformował nadzorujący akcję generał Victor Herrera, podczas przeszukania zarekwirowano też narkotyki: kokainę i marihuanę. Dodał, że w momencie wkroczenia służb do mieszkania żona Rosjanina została „ujęta na gorącym uczynku”. Nie sprecyzował, o jakie przestępstwo chodziło.

Ekwadorskie służby przypuszczają, że rosyjskie małżeństwo może mieć związek z trwającymi od kilku tygodni w tym kraju zamieszkami wywołanymi przez zorganizowane grupy przestępcze, głównie kartele narkotykowe.

W styczniu w Ekwadorze wybuchły zamieszki po ucieczce z więzienia Adolfo Maciasa, uznawanego za jednego z najgroźniejszych przestępców w tym południowoamerykańskim kraju. W związku z tym zdarzeniem prezydent kraju, Daniel Noboa, ogłosił 60-dniowy stan wyjątkowy oraz godzinę policyjną, a także wysłał wojsko do walki z gangami.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl