E-zwolnienia lekarskie od 1 grudnia

1 grudnia tego roku to dobry moment do pełnego wdrożenia e-zwolnień; wszyscy interesariusze są przygotowani – poinformował wiceminister pracy Marcin Zieleniecki. Przedstawiciel rządu był dziś pytany w Sejmie przez posłów PiS-u o dotrzymanie tego terminu. Już w grudniu obowiązującą formą będzie jedynie e-zwolnienie.

We wrześniu tego roku prawie 45 proc. zwolnień lekarskich zostało wystawionych w wersji elektronicznej. Najwięcej na Mazowszu.

Wiceminister Marcin Zieleniecki zwrócił uwagę, że dynamika wzrostu takich zwolnień w ciągu roku wzrosła. Dodał, że większość lekarzy czeka na ostateczny termin.

– Z 6,42 proc. ta liczba wzrosła do prawie 45 proc. Jeżeli chodzi o przyczyny niewystawiania zwolnień elektronicznych przez lekarzy, to zdecydowana większość podaje jako przyczynę oczekiwanie do terminu 1 grudnia 2018 roku – powiedział Marcin Zieleniecki.

ZUS w połowie października poinformował, że od początku 2016 r. lekarze wystawili 6,7 mln e-zwolnień.

Zakład przeprowadził ponad 31,5 tys. szkoleń dla lekarzy i placówek medycznych. Obecnie prowadzi szkolenia dla osób, które będą pełnić funkcję asystentów medycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć w najbliższej placówce ZUS.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl