E. Rafalska: Rośnie liczba miejsc opieki nad małym dzieckiem 

W ciągu trzech lat liczba miejsc opieki nad dziećmi do trzech lat wzrosła o ok. 70 proc. – Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawił stan realizacji programu „Maluch plus”.

Celem programu „Maluch plus” jest wsparcie dla rodziców dzieci do trzech lat. Program zakłada stworzenie dobrego, przyjaznego dla samorządów prawa, które pozwala na realizację sieci placówek opieki nad dziećmi.

O 16,6 proc. wzrosła liczba dzieci do lat 3. objętych opieką w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów. Odniesieniem we wszystkich naszych działaniach jest dziecko, jego spokój i bezpieczeństwo – mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Mamy żłobki, ale mamy też kluby dziecięce. Liczba tych instytucji to 3 462 łącznie, jeżeli chodzi o żłobki i kluby dziecięce. Przebywa w nich 120 889 dzieci. Mamy 884 gmin, które posiadają instytucje opieki nad małym dzieckiem, ale pamiętajmy, że w Polsce jest 2 478 gmin. W związku z tym 1,5 tys. samorządów pozostaje bez choćby jednej instytucji opieki. To pokazuje, że obszar do działania jest całkiem spory – podkreślała Elżbieta Rafalska.

W tym roku na realizację programu przeznaczono 450 mln złotych. „Maluch plus” to obok programów takich jak „500 plus czy „Senior plus”, kolejny program społeczny realizowanych przez rząd PiS.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl