fot. https://pixabay.com/pl/

Dzień Babci

Dziś 21 stycznia. To wyjątkowy dzień w roku, w którym w sposób szczególny swoją myślą ogarniamy wszystkie babcie.

Babcia jest osobą wyjątkową dla swoich wnucząt.

– Babcia jest kochana, bo czyta nam bajki i się nami opiekuje. Lubię, jak babcia jest ze mną. Niech wszystkie babcie żyją nam 100 lat – mówili Ania i Franek.

– Stara się, żebyśmy byli szczęśliwi. Przygotowuje wszystko, kiedy przyjeżdżamy – dodała Karolina.

– Kocham babcie za to, że są cierpliwe, dobre i że mnie kochają – powiedziała Kasia.

Radość z posiadania wnucząt jest ogromna. To właśnie wnuczęta dodają swym dziadkom skrzydeł.

– Mam liczną rodzinkę, bo nie jestem tylko babcią, ale i prababcią, więc gromada duża. To sama radość, że to następne pokolenie żyje i jest radosne, roześmiane. To i człowiekowi jeszcze chce się żyć – wskazała Irmina Kurowska, uczestniczka programu Senior caritas est.

W społeczeństwie są jednak osoby, które z różnych powodów pozbawione są bliskości swoich najbliższych. Właśnie nim z pomocą przychodzi m.in. Caritas Polska. Realizuje ona zarówno pomoc materialną dla seniorów, jak i podejmuje liczne inicjatywy aktywizujące babcie i dziadków – podkreśliła koordynator programów senioralnych w Caritas Polska, Monika Figiel.

– Realizując programy, widzimy rosnący problem samotności, bezradności i lęku seniorów. Pandemia pogłębia problem, bo rodziny często nie mogą przyjechać. Wielu seniorów mieszka samotnie w domach, sąsiedzi nie zawsze potrafią im pomóc i wolontariusze Caritas spełniają wtedy nieocenioną rolę – mówiła Monika Figiel.

Co potwierdzili sami seniorzy.

– Najważniejsze są spotkania, bo wtedy się rozmawia i człowiek nie jest sam – wskazała Krystyna Kędzierska, uczestniczka programu Senior caritas est.

Relacja daje wspaniałe owoce, z której czerpią nie tylko seniorzy, ale także wolontariusze.

– Lubię słuchać historii seniorów, bo dużo mi one dają. Od seniorów czuć takie ciepło, spokój. Można się zatrzymać w biegu, który cały czas nas goni. Można nauczyć się od nich miłości, ciepła, przyjaźni – akcentowała Ania Płachetko, wolontariusz Caritas.

Do wszystkich babć, które dziś obchodzą swój dzień i dziadków, których święto będziemy obchodzić jutro, płyną gorące życzenia.

– Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie. Z okazji waszego święta życzenia wam składamy, chociaż zawsze o was pamiętamy. Zdrowia, radości i siły. Opieki od Pana Jezusa i Jego Mamy Maryi. Kochamy was – podsumowały dziewczynki.

Zadbajmy o to, by Dzień Babci i Dziadka trwały nie tylko dziś i jutro, ale przez cały rok.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl