fot. pixabay.com

Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w ukraińskim Chersoniu

Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w wyzwolonym od wojska rosyjskiego Chersoniu na południu Ukrainy – podała w sobotę ukraińska Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji.

Sygnał jednego z ukraińskich kanałów telewizyjnych i programu ukraińskiego radia przywrócono w Chersoniu i okolicznych miejscowościach. Zaznaczono, że dzięki temu Ukraińcy na wyzwolonym terytorium mogą otrzymywać sprawdzone informacje na temat przebiegu działań zbrojnych i sytuacji w kraju.

„Udało się to zrobić dzięki nowym silnym nadajnikom, które przekazali Koncernowi Radiofonii, Radiokomunikacji i Telewizji polscy koledzy, forma Emitel SA” – czytamy w komunikacie.

Jak dodano, specjaliści koncernu kilka dni przed wyzwoleniem prawego brzegu obwodu chersońskiego zainstalowali nadajnik o mocy 4 kW w obwodzie mikołajowskim, niedaleko linii rozgraniczenia.

„Obecnie nadajemy tylko jeden program ukraińskiej telewizji i radia, ponieważ pierwszorzędnym zadaniem było dla nas, by jak najszybciej zapewnić Ukraińcom dostęp do informacji (…). Dziękujemy naszym polskim partnerom za sprzęt, który umożliwił przywrócenie ukraińskiej telewizji i radia na wyzwolonych terytoriach” – wyjaśnił dyrektor techniczny koncernu Serhij Semerej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl