Dwóch wiceszefów ABW odchodzi z Agencji

Pułkownicy Jacek Mąka i Zdzisław Skorża pełniący funkcje wiceszefów Agencji, złożyli raporty odejścia ze służby oraz wystąpili do premiera o odwołanie z zajmowanych stanowisk. Teraz ich wnioski musi zaopiniować sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych co może nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Cała sprawa budzi niepokój – mówi poseł Marek Opioła, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych.

– Jest to niepokojące, dlatego że są to osoby, które zastępują szefa ABW. Są to dwaj specjaliści w swojej dziedzinie. Niepokojące jest to, że jednocześnie odchodzą w tym samym momencie. To jest niespotykane, żeby dwóch zastępców odchodziło równocześnie, jeszcze w tak szczególnym momencie, kiedy na jaw wychodzi  sprawa Amber Gold. Pytania same się nasuwają, zamierzam postawić je na posiedzeniu Komisji do spraw Służb Specjalnych – powiedział poseł Marek Opioła.

Zdaniem posła Marka Opioły, odejścia mogą mieć związek ze słowami premiera, który publicznie krytykował Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego za jej działania ws. Amber Gold.

– Pan premier w dziwnej sytuacji postawił ABW. Rodzi się pytanie: Dlaczego w tym momencie odchodzi dwóch zastępców, po słowach premiera, kiedy mówił o tym, że służba nie spełniła w jego mniemaniu swojej roli. Będziemy się o to dopytywać na komisji – dodaje poseł Marek Opioła.

Wypowiedź posła Marka Opioły:

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl