Drugi dzień wizyty szefa MSZ w USA

Trwa wizyta ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w Nowym Jorku. Szef polskiej dyplomacji dziś weźmie udział m.in. w otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Odbędzie także szereg spotkań m.in. z byłym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego i byłym sekretarzem stanu Henrym Kissingerem. 

Główny cel wizyty szefa MSZ w Stanach Zjednoczonych to promocja kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ – informuje Joanna Wajda, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Głównym celem wizyty pana ministra w USA jest promocja kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ i udział ministra Waszczykowskiego w debacie. Zademonstruje nasze zaangażowanie w rozwiązywanie problemów o charakterze globalnym i pozwoli na zaprezentowanie polskiego stanowiska w odniesieniu do jednego z ważniejszych tematów na agendzie Rady Bezpieczeństwa. Niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa, o które Polska się stara, to jest udział w pracach najważniejszej instytucji ONZ, odpowiedzialnej za utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Postrzegamy nasze niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa jako szansę na wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej – mówi Joanna Wajda.

W planie są także rozmowy przedstawicielami przyszłej administracji Donalda Trumpa, który oficjalnie obejmie urząd 20. stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl