PAP/Łukasz Gągulski

Droga krajowa nr 94 zostanie rozbudowana. GDDKiA zmodernizuje 8 kilometrów drogi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 94 na odcinku Zederman-Jerzmanowice w woj. małopolskim.

Całkowity koszt zaprojektowania i budowy odcinka o długości 8 km wyniesie nieco ponad 92 miliony złotych. Jest to trasa, przez którą odbywa się tranzyt. W uroczystości podpisania umowy wziął udział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Jak powiedział, rozbudowa ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu. [czytaj więcej] https://t.co/k2DKk7TluG?amp=1

– Politycy zrobili wszystko to, co mieli do zrobienia. Zadbali o to, aby znalazły się środki finansowe na przygotowanie realizacji inwestycji. Teraz prace biorą w swoje ręce inżynierowie. Mam nadzieję, że samorząd powiatu krakowskiego i samorząd gminy będą sprzyjali tej inwestycji. Nie będzie łatwo podczas jej realizacji, natomiast po jej zakończeniu będziemy mogli powiedzieć, że kolejny etap zmiany sytuacji na polskich drogach i zwiększenia bezpieczeństwa mamy już za sobą – powiedział minister infrastruktury.

W ramach inwestycji powstaną dodatkowe jezdnie i drogi dojazdowe. Zaplanowano także przebudowę pięciu skrzyżowań oraz wykonanie jednego nowego. Ponadto wybudowane lub rozbudowane zostaną chodniki. Powstaną także m.in. trzy nowe zatoki autobusowe oraz przejście podziemne.

Termin wykonania zadania został określony w umowie na 30 miesięcy od daty jej podpisania umowy. Z kolei oddanie inwestycji do użytku jest planowane w 2025 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl