fot. twitter/Laity Family Life

Dr W. Golonka o zawierzeniu siebie i Polski Niepokalanemu Sercu NMP: Uciekanie się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jest we współczesnych czasach szczególną drogą daną nam od Pana Boga

Uciekanie się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jest we współczesnych czasach szczególną drogą daną nam od Pana Boga, gdzie znajdziemy schronienie. Proszę zauważyć, że przy okazji wybuchu kryzysu w związku z koronawirusem, również i polscy biskupi między innymi ksiądz biskup Jerzy Mazur i ksiądz biskup Jacek Kiciński zwrócili się 12 i 16 marca do wiernych i do zakonników o szczególne zawierzanie – powiedział doktor Wojciech Golonka w rozmowie z Jakubem Jóźwiakiem z Redakcji Informacyjnej Radia Maryja.

Doktor Wojciech Golonka podkreślił, że ucieczka do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jest szczególną drogą, którą otrzymaliśmy od Boga.

https://twitter.com/jacob_jozwiak/status/1240282081739014144

– Uciekanie się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jest we współczesnych czasach szczególną drogą daną nam od Pana Boga, gdzie znajdziemy schronienie. Proszę zauważyć, że przy okazji wybuchu kryzysu w związku z koronawirusem, również i polscy biskupi między innymi ksiądz biskup Jerzy Mazur i ksiądz biskup Jacek Kiciński zwrócili się 12 i 16 marca do wiernych i do zakonników o szczególne zawierzanie, polecanie siebie i wszystkich spraw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – mówił dr Wojciech Golonka.

W inicjatywę zaangażowało się również środowisko Marszu Niepodległości.

– Ze strony środowiska Marszu Niepodległości pan prezes Robert Bąkiewicz wystosował ogólny apel do wszystkich Polaków, władz duchownych o to, abyśmy spróbowali dokonać takiego wspólnego, zbiorowego aktu poświęcenia, zawierzenia nas samych oraz naszej ojczyzny właśnie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, i abyśmy to zrobili w tym okresie tego kryzysu, w tym okresie Wielkiego Postu, gdzie jesteśmy zmotywowani do większej ofiarności, do oczyszczenia duchowego i żeby to był nasz zbiorowy akt, gdziekolwiek będziemy w tym dniu – powiedział.

Każdy może dokonać ten akt od siebie z domu – zaakcentował.

– Nikomu nie narzucamy szczególnych ram, jak tego dokonać, ale z drugiej strony otworzyliśmy stronę internetową aż w dziewięciu językach https://niepokalanesercemaryi.pl/, gdzie można znaleźć wszystkie informacje potrzebne do tej inicjatywy, a także i wzór takiego aktu zawierzenia, który można wykorzystać. Oczywiście nie tyle liczą się same słowa co nasza intencja i ten duch czystego, skruszonego serca, ufnego, wierzącego w opiekę i moc Matki Bożej, bo przecież jest Ona naszą najpotężniejszą orędowniczką właśnie u tronu Bożego. Możemy być pewni, że otrzymamy przez to błogosławieństwo Boże i to, że nasza wola będzie bardziej zgodna z wolą Bożą nawet w cierpieniu i krzyżu – oznajmił dr Wojciech Golonka.

radiomaryja.pl

drukuj