Dr Kawęcki o roku rządów PiS: zrealizowano wiele zapowiedzi

Można mówić o dużej dynamice działań i wielu kwestiach zrealizowanych zgodnie z zapowiedziami – powiedział na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki. Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej podsumował rok sprawowania władzy przez rząd premier Beaty Szydło.

Gość „Aktualności dnia” nawiązał do spełnionych oraz jeszcze realizowanych rządowych zapowiedzi wprowadzenia różnych rozwiązań legislacyjnych. To był program „Myśląc Polska” prezentowany na konwencji przedwyborczej w Katowicach – przypomniał.

– Zespoły problemowe prezentowały różne obszary państwowe, które wymagają naprawy. Jedną z najważniejszych (…), bardzo istotną, jest ustawa emerytalna. Niejako w rocznicę rządów Prawa i Sprawiedliwości dzisiaj Sejm nad tą ustawą proceduje (…). Druga ustawa to Wojska Obrony Terytorialnej kraju – mówił polityk.

Wiceszef Prawicy RP przekonywał, że powołanie WOT to rzecz „bardzo istotna”.

– Własna armia jest oczywiście gwarancją suwerenności i niepodległości. Ale tutaj nie chodzi tylko o wojska operacyjne, a przede wszystkim o wewnętrzną obronę terytorialną, czyli także zaangażowanie wielu młodych Polaków i Polek (…). Oprócz bardzo praktycznego wymiaru ma to również wymiar edukacyjny, patriotyczny, a z drugiej strony, doprowadzi także do koordynacji działań różnych organizacji paramilitarnych, jak np. Związek Strzelecki. I to także jest rzeczą bardzo ważną, też w kontekście kształtowania nowoczesnego patriotyzmu – podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Jako sprawę, którą należałoby poprawić wiceszef Prawicy RP wskazał promocję działań, m.in. w przekazie medialnym.

– Wydaje mi się, że tutaj można by działania nieco poprawić, może uczynić nieco bardziej skutecznymi. To jest jak gdyby ta kwestia wizerunkowa. Tu nie chodzi oczywiście o jakieś działania PR-owskie, ale o rzetelną informację dotyczącą tych działań, które są podejmowane. Myślę tutaj chociażby o reformie edukacji. Niezależnie od ocen proponowanych rozwiązań, które prezentuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i pani minister, to wydaje mi się, że trochę, niestety, zabrakło i brakuje takiego właśnie przekazu. Stąd też te niepokoje ze strony rodziców – ocenił gość Radia Maryja.

Dr Krzysztof Kawęcki pytany o to, co obecnie jest najistotniejszym zadaniem stojącym przed rządem, obok wspomnianej promocji wskazał poddanie refleksji umowy handlowej UE-Kanada (CETA). Chodzi o jej odrzucenie – zaznaczył.

RIRM

drukuj