fot. Monika Bilska

Dr D. Żuchowska o Rankingu Uczelni Wyższych Perspektywy 2021: W porównaniu z rokiem ubiegłym WSKSiM w Toruniu awansowała o cztery miejsca w górę i uzyskała dwa najlepsze wyniki w ramach szczegółowych kryteriów

Cieszą nas wskaźniki opublikowane w ramach Rankingu Uczelni Wyższych Perspektywy 2021. Pokazują, że jakość kształcenia, droga, którą przyjęła Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jest dostrzegana przez rankingi zewnętrzne – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

We wtorek opublikowano Ranking Szkół Wyższych Perspektywy za rok 2021, który obejmuje uczelnie: akademickie, niepubliczne, a także publiczne uczelnie zawodowe [więcej].

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej mieści się w rankingu uczelni niepublicznych (są to uczelnie, które posiadają co najmniej uprawnienia do nadawania tytułów magistra). Otrzymaliśmy radosną wiadomość, bo w porównaniu z rokiem ubiegłym awansowaliśmy o cztery miejsca w górę, uzyskując jednocześnie dwa najlepsze wyniki w ramach szczegółowych kryteriów – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.  

Wśród kryteriów oceniających pojawiała się dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych jako element potencjału dydaktycznego uczelni.

Tutaj mamy pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w tym roku akademickim. Podobnie jest ze wskaźnikiem umiędzynarodowienia dotyczącym wymiany studenckiej (…). Tu też mamy najlepszy wynik w kraju – wskazała dziekan WSKSiM.

– Te wskaźniki cieszą, bo pokazują, że jakość kształcenia, droga, którą przyjęła Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, jest dostrzegana przez rankingi zewnętrzne – dodała.

Jak stwierdziła dziekan WSKSiM, uczelnia dobrze wypada, jeśli chodzi o ekonomiczne losy absolwentów. Poszerza się również lista dostępnych kierunków na poziomie magisterskim. Nowością jest kształcenie na kierunku informatyka medialna.

Jest to wiadomość z ostatnich dni, jeżeli chodzi o decyzje polskiej komisji akredytacyjnej, a następnie ministra edukacji i nauki. Jako trzeci kierunek studiów magisterskich pojawia się informatyka medialna, czyli kontynuacja kształcenia na studiach licencjackich. Na poziomie magisterskim dostępne są dwie specjalności, które przygotowaliśmy, tj. badanie opinii publicznej i produkcja medialna – zwróciła uwagę dr Dorota Żuchowska.

W przyszłym roku akademickim w WSKSiM otwierają się nowe możliwości dla ambitnych absolwentów szkół średnich.

– W roku 2021/2022 osoby, które uzyskały tzw. świadectwa z czerwonym paskiem, mają możliwość studiowania przez pierwszy rok studiów w naszej uczelni za darmo na dowolnie wybranym kierunku. Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które mają wysokie wyniki ze szkoły średniej, ale też dla maturzystów – będzie brana pod uwagę średnia ocen z dwóch wybranych przedmiotów na świadectwie maturalnym – zaznaczyła dziekan WSKSiM.

https://twitter.com/wsksim/status/1402949537480728582

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wsksim.edu.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 56 610 72 00.

Cała rozmowę z dr Dorotą Żuchowską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl