fot. TV Trwam

Trwa sympozjum naukowe „Modele misyjne i areopagi współczesnego zaangażowania misyjnego”

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, Katedra Misjologii UKSW oraz Stowarzyszenie Misjologów Polskich wspólnie rozpoczęli dziś sympozjum zatytułowane „Modele misyjne i areopagi współczesnego zaangażowania misyjnego”. Inicjatywa odbywa się online.

 Sympozjum rozpoczęło się we wtorek od Mszy św. Następnie jako pierwszy na konferencji głos zabrał ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący KEP ds. misji.

 Pragniemy poprzez refleksję naukową lepiej poznać złożoną i bogatą współczesną rzeczywistość misyjną. Wszyscy dostrzegamy zmiany  zachodzące w świecie, który stał się globalną wioską. Pojawiły się nowe trendy ideologiczne, problemy, zagrożenia i szanse. Zmiany kulturowe i ekonomiczne, polityczne i społeczne bezpośrednio oddziałują na sytuację, w jakiej przychodzi pełnić posługę misyjną „Ad Gentes”  naszym misjonarkom i misjonarzomwskazał ks. bp Jerzy Mazur.

 O zmianach w paradygmacie misyjności w nauczaniu Soboru Watykańskiego II mówił z kolei ks. prof. dr hab. Tomasz Szyszka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– Czy można mówić o zmianie paradygmatu misyjności pod wpływem nauczania Soboru Watykańskiego II? Można. Takie ujęcie staje się jak najbardziej uprawnione, tylko należy mieć na uwadze, że tego typu zmiany nie dokonują się automatycznie z dnia na dzień. To jest długi proces i elementami tego procesu jest m.in. budowanie nowej świadomości misyjnej – wyjaśnił.

 Sympozjum naukowe ma potrwać trzy dni. Wszystkie wykłady są transmitowane w serwisie YouTube.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl