Dotacje dla najmłodszych

50 mln euro unijnych pieniędzy ma zostać przeznaczone na rozwój edukacji przedszkolnej.

W skali całej Polski, jak mówi Tomasz Elbanowski z Ruchu Ratujmy Maluchy; nie są to duże pieniądze. Już w lipcu mają one trafić do gmin z terenów wiejskich a dokładniej oddziałów przedszkolnych przy szkołach.

Środki mają posłużyć do dostosowania sal dla najmłodszych dzieci.

-Samorządy już oszczędzają na edukacji przedszkolnej umieszczając te dzieci w szkołach. Zmiana całego systemu szkolnego od infrastruktury po kadrę , zmusza do  ogromnej reformy i ogromnych dochodów, żeby to się zmieniło. Nie widać takiej woli, takich prób ze strony Ministerstwa Edukacji. Natomiast jest taka tendencja, żeby operować przede wszystkim na poziomie statystyk, wskazując że podnoszą się wskaźniki dostępności edukacji przedszkola. Ale kiedy przyjrzymy się temu z bliska, jak wyglądają standardy tych przedszkoli, to wszystko zawarte jest w naszym tegorocznym raporcie. W raporcie jest mowa o tym, że te dzieci jeżdżą autobusami, że są w warunkach zupełnie niedostosowanych do ich potrzeb – akcentował Tomasz Elbanowski.

Resort edukacji szacuje, że modernizacja obejmie 55 tyś. dzieci. Środki Finansowe na ten cel mają pochodzić z Unijnego Programu Kapitał Ludzki.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl