fot. twitter.com/prezydentpl

Donald Trump zapowiada powrót do polityki

Uniewinniony przez amerykański senat Donald Trump zapowiada powrót do polityki. Były prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że jego ,,historyczny, patriotyczny i piękny ruch, by ponownie uczynić Amerykę wielką – dopiero się rozpoczął”.

W wydanym oświadczeniu Donald Trump napisał, że w nadchodzących miesiącach ma wiele do przekazania Amerykanom. Zapowiedział, że wkrótce wystąpi z wizją jasnej, promiennej i niczym nieograniczonej przyszłości Ameryki. Amerykanista dr Artur Wróblewski ocenia, że Donald Trump ma na czym bazować, by nadać nowy ton partii republikańskiej. Ekspert wskazuje, że Trump odniósł wiele sukcesów i gdyby nie pandemia, pewnie wygrałby kolejne wybory.

– Jest szansa, że Partia Republikańska – jak niektórzy mówią – zamiast się rozpaść, to tak naprawdę może dać nowego ducha tej partii. Jeśli prezydent Trump konstruktywnie zmontuje koalicję ludzi posiadających optymistyczne przesłanie dla Ameryki, zbudowane wokół wartości konserwatywnych, chrześcijańskich (to jest ważne dla wielu Amerykanów, w 2/3 społeczeństwo jest tam umiarkowane bądź konserwatywne w swoich poglądach), to byłaby to recepta na wygranie kolejnych wyborów – stwierdził dr Artur Wróblewski.

Zapowiedź powrotu Donalda Trumpa do polityki padła po tym, jak w sobotę senat uniewinnił go z zarzutów o podżeganie tłumu zwolenników do powstania. Za impeachmentem głosowało 57 senatorów, w tym siedmiu Republikanów, przeciw było 43. Zwolennicy impeachmentu nie uzyskali wymaganej większości 2/3 głosów. Były prezydent oznajmił, że ,,to koniec polowania na czarownice”.

RIRM

drukuj