Dolnośląskie: Wypadek autokaru z dziećmi na A4

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku autokaru na autostradzie A4 w okolicach Legnickiego Pola (Dolnośląskie). Autokar wpadł do przydrożnego rowu. Podróżowała nim młodzież ze Szwecji.

Jak powiedział zecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, najciężej ranny jest kierowca autokaru, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. „Pozostałe cztery osoby, młodzi ludzie w wieku 15-17 lat, zostali przewiezieni do szpitala karetkami” – mówił rzecznik. Policja poinformowała, że autokar jechał do Słowenii.

Podróżowała nim młodzież ze Szwecji. Pojazd z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze, ściął przydrożne znaki i przewrócił się na bok. „Pozostali pasażerowie mają niegroźne skaleczenia i pomoc udzielana jest im na miejscu” – powiedział Petrykowski. W miejscu wypadku jeden pas A4 w kierunku Wrocławia jest zablokowany.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl