fot. PAP/Grzegorz Momot

Tatry: Wypadek na szlaku na Rysy

Ratownicy TOPR znieśli w noszach ze szlaku na Rysy turystę, który w poniedziałek, w skrajnie trudnych warunkach, postanowił zdobyć najwyższy szczyt w Polsce. Mężczyzna zgubił szlak i spadł ze śnieżnym zsuwem, doznając kontuzji nogi.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR, samotny turysta wyszedł na szlak na rysy z rejonu Morskiego Oka wcześnie rano. Już przed godz. 8.00 powiadomił telefonicznie centralę TOPR o kłopotach.

Mężczyzna zgubił szlak, idąc na Rysy powyżej Czarnego Stawu, a dodatkowo podczas upadku doznał urazu stawu skokowego. Na pomoc wyruszyło poszkodowanemu 13 ratowników. Pierwsi dotarli do poszkodowanego ratownicy dyżurujący w schronisku nad Morskim Okiem i doprowadzili mężczyznę do Czarnego Stawu. Kiedy dotarła kolejna ekipa ratowników, poszkodowany został w noszach zniesiony na dół.

W Tatrach panują skrajnie trudne warunki turystyczne. Wieje silny wiatr halny, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, utrudniając orientację w terenie. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl