fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Dolnośląskie: Straż Graniczna przejęła cztery tony nielegalnego tytoniu

Cztery tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry. W sprawie zatrzymano cztery osoby, z czego jedna została tymczasowo aresztowana.

Jak przekazała mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, kontrabanda tytoniowa został przechwycona przez Straż Graniczną w powiecie świdnickim.

„Na drodze krajowej 374 funkcjonariusze wytypowali do kontroli busa. Kierowca auta nie zatrzymał się na wezwanie i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu auto zostało zatrzymane, a w jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili krajankę tytoniową” – relacjonowała rzeczniczka.

Tytoń przewożony był w 45 workach, które łącznie ważyły 900 kg. Zatrzymano 50-letniego kierowcę busa oraz 26-letniego pasażera; później Straż Graniczna zatrzymała jeszcze dwie kolejne osoby – w wieku 31 i 40 lat.

„Zostały one ujęte podczas obsługi maszyn służących do cięcia tytoniu. Podczas przeszukania pomieszczeń, w których pracowali, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 158 worków krajanki tytoniowej oraz osiem wiązek liści tytoniowych o wadze 224 kg” – przekazał mjr. Konieczniak.

Łącznie Straż Graniczna przejęła w tej sprawie ponad 4 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy to 3 mln zł.

Jeden z podejrzanych w tej sprawie został tymczasowo aresztowany, a wobec pozostałych trzech sąd orzekł dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl