fot. strazgraniczna.pl

Dolnośląskie: Straż Graniczna przechwyciła ponad 3 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy

Ponad 3 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili funkcjonariusze Straży Granicznej w jednej z miejscowości w powiecie lubańskim. W sprawie zatrzymano dwie osoby, jedna z nich została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące.

Przechwycona kontrabanda znajdowała się w busie na niemieckich numerach rejestracyjnych. Łącznie znajdowało się tam ponad 3,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu.

„Zarzucono im przechowywanie przywiezionych na teren Unii Europejskiej wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, czym spowodowali uszczuplenie podatku VAT, akcyzy oraz należności celnej na łączną kwotę blisko 4 mln zł” – przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Prokurator dodał, że przechwycone papierosy były oznaczone białoruskimi znakami akcyzy.

Jeden z mężczyzn na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące; wobec drugiego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl