fot. TT/ARiMR_GOV_PL

Dobiega końca termin na składanie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2021 rok

17 czerwca br. mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2021rok . Każdy dzień roboczy opóźnienia skutkuje pomniejszeniem płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc.

W tym roku dokumenty można składać wyłącznie przez internet za pośrednictwem aplikacji e-WniosekPlus. Rolnicy, którzy potrzebują wsparcia merytorycznego lub technicznego przy wypełnianiu wniosków, będą mogli go uzyskać od pracowników biur powiatowych Agencji.

W związku z tym do 17 czerwca biura będą otwarte dłużej niż zwykle – mówi Halina Szymańska, prezes ARiMR.

– W tym roku Agencja nie wysyła i nie przyjmuje wniosków w formie papierowej. Rolnicy, którzy składali w ubiegłym roku oświadczenia potwierdzające brak zmian w roku 2020 w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019, w tym roku również muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej. Należy zrobić to korzystając z aplikacji e-WniosekPlus. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełnienia wniosku, wsparcia technicznego udzielą pracownicy biur powiatowych Agencji, które do 17 czerwca br. będą pracowały dłużej niż zwykle, czyli do godz. 18.00 – tłumaczy Halina Szymańska.

ARiMR zaleca, aby planujący odwiedzić ich placówki umówili się telefonicznie na konkretny termin. Numer telefonu jest dostępny na stronie internetowej Agencji, gdzie oprócz samej aplikacji e-WniosekPlus znajduje się również instrukcja wypełniania wniosku.

Ostateczny termin na złożenie wniosków upływa 12 lipca br.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl