fot. episkopat.pl

Do Sejmu trafił projekt wprowadzający dodatek 500 złotych dla osób niepełnosprawnych  

Osoby niepełnosprawne całkowicie niezdolne do pracy i bez innych świadczeń wkrótce będą mogły liczyć na dodatek w wysokości 500 złotych. Projekt w tej sprawie trafił pod obrady Sejmu.  

Sejm rozpocznie dziś prace nad rządowym projektem dodatkowego świadczenia dla niepełnosprawnych. 

– Decyzją Prezydium Sejmu skierowano do pierwszego czytania rządowy projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji przyjęty wczoraj przez Radę Ministrów. Projekt zakłada wprowadzenie dodatkowego świadczenia w wysokości 500 zł –  napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Świadczenie w wysokości pół tysiąca złotych otrzymają te osoby, które są całkowicie niezdolne do samodzielnego życia i którym nie przysługują żadne inne świadczenia. Deklarację złożył dwa miesiące temu premier Mateusz Morawiecki.

 – Na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenia jakiegokolwiek życia samodzielnie, tym ludziom chcemy w jak najkrótszym czasie, w najbliższych kilku miesiącach przekazać w ramach naszej polityki społecznej stały comiesięczny dodatek – powiedział Mateusz Morawiecki.    

Rząd chce, by wsparcie dla takich osób ruszyło od pierwszego października. Na złożenie wniosku niepełnosprawni będą mieli czas przez pół roku od rozpoczęcia naboru. Wnioski będzie można składać w ZUS lub KRUS. Na dodatkowe wsparcie będzie mogło liczyć około pół miliona niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnego życia. Dodatek nie będzie wliczany do dochodu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl