fot. TT/ARiMR_GOV_PL

Do 17 czerwca rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Minister rolnictwa podjął decyzję o wydłużeniu terminu do 17 czerwca.

W tym roku rolnicy prowadzący małe gospodarstwa rolne składają takie same pełne wnioski, jak wszyscy gospodarze. Nie ma możliwości złożenia oświadczenia.

– Od 2021 roku wyłączną formą, w jakiej można złożyć wniosek o przyznanie płatności, jest forma elektroniczna poprzez platformę eWniosekPlus, która znajduje się na stronie Agencji – mówił Mateusz Bukowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

To nie koniec zmian.

– ARiMR nie wysyła tak zwanych wniosków spersonalizowanych, czyli przesyłek papierowych, wstępnie wypełnionych wniosków – wyjaśnił Rafał Sobczak z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Wypełnienie e-wniosku nie jest trudne. Jeśli jednak ktoś miałby z tym problem, może zwrócić się o pomoc.

– Można przyjść do biur powiatowych ARiMR. Najlepiej umówić się telefonicznie ze względu na sytuację, w jakiej się znajdujemy i pracownicy pomogą takiej osobie wypełnić oraz wysłać wniosek – wskazał Mateusz Bukowski.

Wątpliwości związane z wypełnianiem wniosków rolnicy mogą też konsultować, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl