fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun

Dni propedeutyczne w AKSiM w Toruniu

Rozpoczął się nowy rok akademicki. W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają dni propedeutyczne.

Nowa grupa studentów rozpoczyna naukę w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Na początek biorą udział w dniach propedeutycznych.

– Są to bardzo istotne dni, które pozwalają się im tutaj dobrze zaaklimatyzować i rozpocząć etap studiowana bez stresu oraz w takiej atmosferze sprzyjającej rozwojowi i nauce – mówiła prodziekan ds. studenckich i kształcenia, dr Ilona Nowosad.

Studenci już wybrali już swoje kierunki studiów.

– Słuchałem Radia Maryja podczas pomagania przy domu i usłyszałem ofertę uczelni, która mnie zaciekawiła. Dlatego wybrałem jeden z kierunków, które oferowała, czyli dziennikarstwo – powiedział Hubert Stefański, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Po raz pierwszy otwarte zostało prawo, które leży w kręgu zainteresowań brata Patryka Guta, studenta pierwszego roku.

– We współczesnym świecie potrzeba ludzi, którzy znając prawo będą kierowali się etyką katolicką, żeby prawo zawsze służyło człowiekowi – zaznaczył br. Patryk Gut CSsR.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej kładzie się nacisk na praktykę, m.in. dlatego studenci wybrali tę uczelnię.

– Może praca w radiu i audycje, może program rozrywkowy telewizyjny, a może pisanie – mówił Krzysztof Brauer, student pierwszego roku.

– Chciałabym chyba [odbyć praktyki – red.] w telewizji, ale zobaczymy, co los przyniesie – wskazała Gabriela Kaźmierczak.

W ramach dni propedeutycznych studenci wysłuchali wykładu na temat roli technologii cyfrowych w życiu człowieka. Niosą one za sobą zarówno zagrożenia, jak i korzyści – podkreślała pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej, Justyna Orłowska.

– Dlatego tak bardzo ważne jest to, czego dzisiaj jestem świadkiem, czyli co realizuje AKSiM, kształcąc młode pokolenia w zakresie nowoczesnych technologii, także do wykorzystywania w sztuce medialnej i komunikacyjnej – podkreśliła Justyna Orłowska.

Efekty edukacji w zakresie nowych technologii są widoczne gołym okiem – wskazał Prezes Związku Cyfrowa Polska, Michał Kanownik.

– Każda moja wizyta w Toruniu i rozmowa ze studentami jest przyjemnością, bo to jest bardzo pozytywne wyzwanie intelektualne – mówił Michał Kanownik.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, w trackie której studenci pierwszego roku złożą uroczyste ślubowanie, odbędzie się 15 października.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl