Deszczowy początek lipca

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie północna Skandynawia i Półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu wyżów. Przeważający obszar Polski będzie pod wpływem stopniowo wypełniającego się niżu znad Bałtyku, jedynie na krańcach południowo-wschodnich zaznaczy się wpływ płytkiego niżu znad Karpat Południowych i związanego z nim pofalowanego frontu.

Na krańcach północno-zachodnich zalegała będzie strefa frontu okluzji. Pozostajemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów na wschodzie i południu oraz podczas burz lokalnie do 15 mm, a w Bieszczadach do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 st. do 24 st., na północnym zachodzie od 16 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm a na południowym zachodzie do 20 mm. Temperatura minimalna od 11 st. do 15 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni i północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresowo duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 18 st. do 21 st., tylko na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich miejscami 16 st., 17 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 10 mm.

Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj