Deszczowo, ale wysokie temperatury niemal w całym kraju

Niemal w całym kraju deszczowo, ale na wschodzie kraju bardzo ciepło, nawet 32 stopnie Celsjusza – poinformował dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

W całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Najwięcej słońca i najmniej opadów będzie na Suwalszczyźnie. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 35 mm.

Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie, 29-30 w centrum, do 32 stopni na wschodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 19 do 26 stopni.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej chmur będzie na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce i w Świętokrzyskiem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na południu kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza do 19, w rejonach podgórskich około 13 st. C.

Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl