fot. pixabay.com

Demokratyczna Republika Konga: kilkadziesiąt ofiar ataku bojowników powiązanych z tzw. Państwem Islamskim

Co najmniej 36 osób z wioski Mukondi w prowincji Kiwu Północne zginęło w nocy ze środy na czwartek w ataku, o który podejrzewa się ugandyjskich rebeliantów powiązanych z tzw. Państwem Islamskim.

„Modus operandi wskazuje, że sprawcami są Zjednoczone Siły Demokratyczne, bo nie używano broni palnej” – powiedział agencji Reutera lokalny aktywista, Mumbere Limbadu Arsene.

W atakach na wioski rebelianci często używają maczet i tak prawdopodobnie było tym razem.

Prowincja Kiwu Północne jest zarządzana przez administrację wojskową od 2021 roku.

Demokratyczna Republika Konga, największe państwo Afryki Subsaharyjskiej, jest zamieszkana przez ponad 100 milionów ludzi z ponad 200 grup etnicznych. DRL należy do najuboższych państw świata, mimo iż posiada bogate zasoby naturalne. Działa w nim kilkadziesiąt grup zbrojnych i dochodzi do ingerencji sąsiednich Rwandy i Ugandy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl