fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Decyzja Senatu ws. referendum prawdopodobnie w piątek

Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Senat zajmie się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum 25 października. O godz. 11.00 rozpocznie się debata, natomiast w piątek może zapaść decyzja w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu sześć połączonych senackich komisji zarekomendowało Izbie odrzucenie wniosku.

Plebiscyt miałby dotyczyć kwestii wieku emerytalnego, przyszłości Lasów Państwowych i obowiązku szkolnego 6-latków. W tych kwestiach zebrano podpisy milionów Polaków.

To bardzo ważna senacka debata – twierdzi wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski, szef kampanii wyborczej PiS-u.

Mam nadzieję, że będzie trwała długo, że będzie interesująca i ciekawa oraz przede wszystkim, że senatorowie PiS i przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy, zdołają przekonać senatorów PO i Senat w piątek rano wyrazi zgodę na zorganizowanie referendum o sprawach bardzo ważnych dla Polaków takich jak: lasy państwowe, sprawa sześciolatków i kwestia obniżenia wieku emerytalnego. To są tematy główne, z jakimi spotykamy się jeżdżąc z panią Beatą Szydło po całej Polsce. To Polaków najbardziej interesuje. O to się pytają i najczęściej mówią o konieczności obniżenia wieku emerytalnego – mówi Stanisław Karczewski.

Politycy PO od początku wyrażali negatywny stosunek do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zwracał uwagę na potrzebę dodatkowego uzasadnienia wniosku i wyjaśnienia sprawy łączenia głosowania w wyborach i referendum.

Z ust innych polityków koalicji rządowej padał zarzut dotyczący wpisywania się propozycji prezydenta w kampanię wyborczą PiS.

RIRM

drukuj