Debata Smoleńska bez ekspertów komisji Millera?

To niebywałe, że przedstawiciele rządowej komisji w mediach mówią o tezach swojego raportu a nie chcą ich przedstawić na debacie ekspertów – powiedział mec. Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Okazją do spotkania ekspertów komisji Jerzego Millera z naukowcami parlamentarnego zespołu jest debata, która rozpocznie się już za niespełna dwie godziny na UKSW w Warszawie. Swojej obecności na debacie nie potwierdzili dotąd członkowie komisji Millera.

Dobrze by było, aby na takiej merytorycznej debacie starły się te dwa stanowiska. Dziwi mnie to, że przedstawiciele komisji nie zdecydowali się przyjść na to spotkanie, bo ono z założenia miało być spotkaniem naukowców. Tak żeby uczestnicy tego spotkania, osoby z Uniwersytetu, media mogli sobie samodzielnie wyrobić pogląd i ocenić, które ze stanowisk jest stanowiskiem wiarygodnym. Które do nas bardziej przemawia, które jest po prostu lepiej udokumentowane – powiedział mec. Bartosz Kownacki.

Organizatorzy debaty mają jednak nadzieję, że przedstawiciele komisji rządowej pojawią się na debacie. W razie ich nieobecności opinie znajdujące się w raporcie zostaną odczytane.

Tymczasem ze zorganizowania debaty ekspertów zadowolone są m.in. rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej –  mówi Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce, który zginął w katastrofie.

– Tym lepiej jeśli te wiadomości docierają do większej ilości ludzi. Szczególnie jest to ważne, ponieważ debata organizowana jest przez bardzo młodych ludzi; doktorantów, młodych pracowników nauki. Więc jako by środowisko, które dopiero dojrzewa i formułuje swój światopogląd. Ponadto, każda forma analizy danych, które są zgromadzone w trakcie śledztwa jest bardzo ważna. Ważne jest również to, że poddany analizie zostanie raport Millera. Myślę, że to jest istotne dla dużej części Polaków, ale również i dla rodzin – powiedziała Zuzanna Kurtyka.

Początek  debaty o godz. 10. Transmisja w TV Trwam.

 

Wypowiedź Zuzanny Kurtyki


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl