fot. facebook

Dalszy ciąg afery w inowrocławskim ratuszu z udziałem polityka PO

Ciąg dalszy afery w inowrocławskim ratuszu, gdzie miał funkcjonować zespół organizujący hejt w internecie. Portal TVP Info – który ujawnił sprawę – publikuje materiały, które pokazują zaangażowanie posła PO-KO Krzysztofa Brejzy w prace grupy. Syn prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy miał kierować zespołem i instruować go, jak należy szkalować w sieci.

Z opublikowanych informacji wynika, że polityk m.in. przekazywał grupie, jak anonimowo publikować wpisy na portalach. Miał też osobiście wymyślać nieprawdziwe informacje. [czytaj więcej]

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński podkreślił, że mamy do czynienia ze skandalem. Platforma Obywatelska jest prekursorem niegodziwej walki politycznej w naszym kraju – dodał.

– Przypomnijmy chociażby Janusza Palikota, który rozpoczynał swoją działalność właśnie w Platformie Obywatelskiej, a jego hejterskie działanie nie licowało z godnością posła. Oczywiście to nie tylko Janusz Palikot. Ostatnie informacje, które napływają w sprawie tzw. wydziału propagandy w inowrocławskim ratuszu, gdzie prezydentem jest ojciec pana posła Brejzy, pokazują, że mamy do czynienia ze skandalem politycznym. Dla dobra sprawy poseł Brejza powinien zrezygnować z polityki i usunąć się w cień. Jeżeli potwierdzą się te wszystkie doniesienia, to rzeczywiście nie powinien pełnić żadnej funkcji politycznej – wskazał Jan Mosiński.  

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada obecnie sprawę tzw. afery fakturowej w inowrocławskim ratuszu. W wydziale Kultury, Promocji, Komunikacji Społecznej miało dochodzić do wystawiania fałszywych faktur. Zdaniem TVP Info, sprawa „wydziału nienawiści” łączy się ściśle z tą aferą.

 

RIRM

drukuj