D. Trump nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera CNN

Donald Trump, który wystąpił w środę na konferencji prasowej, nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN. Nazwał tę telewizję „oszukańczymi wiadomościami” (fake news), a portal Buzzfeed „żałosną stertą śmieci”.

CNN podał we wtorek informację o tym, że w zeszłym tygodniu szefowie agencji wywiadowczych USA powiedzieli Donaldowi Trumpowi o niezweryfikowanym raporcie na temat kompromitujących go materiałów, jakie rzekomo zbiera Rosja. Także Buzzfeed obszernie o tym informował i opublikował w całości ów raport.

Gdy w środę reporter CNN Jim Acosta po raz kolejny próbował zadać Donaldowi Trumpowi pytanie, prezydent elekt powiedział mu: „Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania”.

Jim Acosta zareagował słowami: „Panie prezydencie elekcie, to niestosowne”.

W telewizji CNN powiedział później, że rzecznik Donalda Trumpa, Sean Spicer, zagroził, że każe go wyrzucić z sali, jeśli będzie nadal próbował zadać pytanie.

Prezydent elekt nazwał portal Buzzfeed Trump „żałosną stertą śmieci” i zagroził mu „konsekwencjami”.

Donald Trump zdecydowanie odrzucił doniesienia o zbieraniu przez Rosję kompromitujących go materiałów. Uznał je za „fałszywe doniesienia” sfabrykowane przez „chorych ludzi”.

Po konferencji Donalda Trumpa CNN zapewniła w oświadczeniu, że jej relacja była wyważona i udokumentowana, a także zdecydowanie różniła się od opublikowania przez Buzzfeed niezweryfikowanego raportu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl