D. Trump oskarża Twittera o blokowanie Republikanów; nie podaje dowodów

Prezydent USA Donald Trump oskarżył w czwartek w tweecie firmę Twitter o blokowanie prominentnych Republikanów, ale nie podał żadnych dowodów na takie praktyki. Trump przegrał niedawno proces z Twitterem i sąd nakazał mu zaprzestać blokowania swoich krytyków.

Według prezydenta Twitter po cichu ogranicza widoczność ważnych polityków jego partii.

„To niedobrze. Przyjrzymy się natychmiast tym dyskryminacyjnym i nielegalnym praktykom!” – napisał.

W środę internetowy kanał telewizyjny Vice News podał, że Twitter w wynikach wyszukiwania ogranicza widoczność przewodniczącej Krajowego Komitetu Republikanów Ronny McDaniel i inni Republikanów, w tym rzecznika syna prezydenta – Donalda Trumpa Juniora.

Twitter nie skomentował tego oskarżenia, rzecznik firmy powiedział jedynie, że nie blokuje ona nikogo, a technologie, jakie stosuje, reagują na zachowanie użytkowników, a nie na poglądy polityczne.

Kilka dni wcześniej sąd federalny w Nowym Jorku orzekł, że Trump, blokując swoich adwersarzy na Twitterze, postępuje niekonstytucyjnie i narusza zasady pierwszej poprawki.

W myśl orzeczenia Twitter jest „przestrzenią interaktywną”, gdzie użytkownicy mogą polemizować z wpisami prezydenta, co kwalifikuje serwis jako forum publiczne.

Ministerstwo sprawiedliwości USA zapowiedziało odwołanie się od orzeczenia sądu.

W styczniu Twitter wydał komunikat, w którym napisał, że to, co robi Trump, może być martwiące, a jego uwagi bywają niebezpieczne, jest jednak przywódcą politycznym i dlatego jego konto nie może podlegać moderacji.

Była to reakcja firmy na pytanie francuskiego serwisu internetowego Numerama, który domagał się od Twittera wyjaśnień w związku z tym, że konto prezydenta nie podlega tym samym zasadom, które obejmują wszystkich innych użytkowników serwisu.

Twitter odpowiedział: „zablokowanie konta światowego przywódcy bądź usunięcie kontrowersyjnych wpisów z jego konta mogłoby doprowadzić do ukrycia istotnych informacji, które powinny stać się przedmiotem debaty publicznej.” Twitter dodaje, że „nie uciszyłoby to samego lidera, a jedynie spowodowało oddalenie niezbędnej dyskusji nad jego wypowiedziami i decyzjami”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl