D. Trump: Iran nie przestrzega porozumienia nuklearnego

Przedstawiając nową strategię wobec Iranu, prezydent USA Donald Trump oznajmił w piątek, że Teheran nie przestrzega porozumienia nuklearnego. Zapowiedział również nałożenie sankcji na irańską Gwardię Rewolucyjną.

Amerykański prezydent oświadczył, że będzie współpracował z Kongresem, by wykazać „liczne wady” umowy nuklearnej i mieć pewność, że Iran nigdy nie zagrozi USA pociskami nuklearnymi.

Donald Trump podkreślił, że jeśli Kongres nie przyjmie nowych sankcji, to „zakończy umowę”.

Jak zaznacza agencja Reutera, ogłoszona przez Donalda Trumpa strategia nie zakłada wycofania się USA z porozumienia.

Prezydent Trump, powiedział też, że porozumienie nuklearne z Teheranem było politycznym i gospodarczym „kołem ratunkowym” rzuconym dyktaturze. Dodał, że Iran nie respektuje „ducha” tego układu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl