fot. PAP Paweł Supernak

D. Milewski: Komisja śledcza ma być wtedy, kiedy inne organy państwa sobie nie radzą w jakiejś poważnej sprawie, a rządzący zrobili przedstawienie

Zadaniem komisji śledczej jest badanie wszystkich możliwych powodów, a przewodniczący Michał Szczerba boi się zeznań tych osób, co do których sam domagał się, aby zostały powołane w ramach komisji śledczej jako świadkowie – powiedział poseł Daniel Milewski, wiceprzewodniczący komisji ds. afery wizowej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Jak wskazał poseł Daniel Milewski, prace komisji ds. afery wizowej zmierzają do „katastrofy przewodniczącego”. Dodał, że według tego, co zapowiada przewodniczący Szczerba, znaczna część świadków nie będzie wzywana.

– To jest złamanie ustawy o sejmowej komisji śledczej, ponieważ zadaniem komisji śledczej jest badanie wszystkich możliwych powodów, a przewodniczący Szczerba boi się zeznań tych osób, co do których sam domagał się, aby zostały powołane w ramach komisji śledczej jako świadkowie. Mowa tu między innymi o Pawle Jabłońskim, jednym z wiceministrów spraw zagranicznych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczył.

Gość Radia Maryja mówił, że poseł Paweł Jabłoński opublikował wiadomości tekstowe pomiędzy nim a Michałem Szczerbą, który sam interweniował w sprawie cudzoziemców i przyznawania im możliwości wjazdu do Polski. Zapewne tego – jak podkreślił rozmówca – przestraszył się przewodniczący Szczerba.

– W tym kontekście warto spojrzeć na wykluczenie Zbigniewa Boguckiego. Przecież wszyscy wiedzieli, kiedy powoływaliśmy komisję śledczą, że obecny poseł Bogucki ze Szczecina był wojewodą, a w polskim systemie wojewodowie wydają pozwolenia na pracę dla cudzoziemców, które są później uwzględniane w procesie przyznawania wiz. Doskonale wiedzieli, jakie są okoliczności i kogo powołują na członka komisji, więc jeśli doszło do niepotrzebnego wykluczenia posła Boguckiego z prac komisji już do samego końca jej działania, to również powinno dojść do wykluczenia posła Michała Szczerby – wskazał poseł daniel Milewski.

Dodał, że przypadku komisji śledczych obecnie rządzący zrobili wiele, żeby ośmieszyć te organy państwowe.

– Komisja śledcza ma być wtedy, kiedy inne organy państwa sobie nie radzą w jakiejś poważnej sprawie, a oni zrobili przedstawienie – podkreślił.

Wskazał, że na komisjach śledczych obowiązują przepisy kodeksu postępowania karnego. Mówił również, że powoływanie Daniela Obajtka na świadka jest działaniem w ramach zemsty politycznej i w kontekście trwającej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

– Są to działania w ramach zemsty politycznej (…), żeby niektórzy politycy obecnej strony rządzącej mogli na Danielu Obajtku prowadzić swoją kampanię – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

 
Polityk przypomniał, że już na pierwszym posiedzeniu komisji nazwał ją „komisją do spraw kłamstwa wizowego Platformy Obywatelskiej”. Dodał, że to jest mechanizm, który politycy platformy stworzyli w 2023 roku po to, żeby podważyć zaufanie Polaków do sztandarowego hasła Zjednoczonej Prawicy, jakim jest obrona polskich granic i sprzeciw wobec przyjmowania paktu migracyjnego.

– Między innymi właśnie po to jako doktor prawa międzynarodowego – na ostatnim miejscu na liście Prawa i Sprawiedliwości w województwie mazowieckim – kandyduję do Parlamentu Europejskiego, żeby tam bronić tej sprawy, żeby blokować pakt imigracyjny, żebyśmy nie musieli w Polsce mierzyć się z zalewem nielegalnych imigrantów, których – jak ostatnio przyznał premier Francji – Donald Tusk zgodził się w Polsce przyjmować – podkreślił poseł Daniel Milewski.

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl