fot. pixabay.com

Czy grozi nam susza? Rolnicy alarmują, że jeśli taki stan się utrzyma, sytuacja może być trudna

Na polach brakuje wody. Rolnicy alarmują, że jeśli taki stan się utrzyma, sytuacja może być trudna. Wiceszef rolniczej „Solidarności”, Edward Kosmal, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przekazał, że gospodarze z całego kraju informują o braku wody. Szczególny powód do niepokoju – jak dodał – mają mieszkańcy centralnej Polski. Rolnicy wskazują, że jeśli nie spadną deszcze, to będą mieli bardzo poważne problemy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwrócił uwagę, że w całym kraju występuje susza glebowa, zwana także suszą rolniczą. Rzecznik instytucji Grzegorz Walijewski wskazał, że w niektórych regionach nie padało od około trzech tygodni.

Są miejsca na mapie Polski, jak np. Piła czy Zielona Góra, w których to od początku maja nie zanotowano ani kropli deszczu, ale są też takie miejsca, jak Gorzów Wielkopolski, Mława, gdzie spadło zaledwie 0,1 mm albo cała centralna cześć kraju, gdzie spadło do jednego milimetra – wyjaśnił ekspert.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1791177654168613315

IMGW zwraca uwagę, że w większości województw powinno w tym miesiącu spaść o 50 litrów wody więcej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl