fot. https://twitter.com/LPanstwowe

Czwarta edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY

Trwa czwarta edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Prezydent RP, Andrzej Duda, będzie na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz. TV Trwam z kamerą zajrzała do Białegostoku.

W 2017 roku Polskę nawiedził huragan stulecia. Był on największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. W odpowiedzi na zniszczenia prezydent Andrzej Duda  zainaugurował w 2019 r. akcję #sadziMY. W całej Polsce w ramach wydarzenia rozdawanych jest ok. jednego miliona różnych drzew. Były to m.in.: dęby, sosny, świerki oraz inne gatunki.

– Sadzenie drzew jest jednym z najlepszych sposobów na ochronę przyrody oraz na dbałość o klimat. Wiadomo, drzewa są producentem tlenu i wiążą dwutlenek węgla, o którym tak dużo się mówi, że zapobiegają ocieplaniu klimatu. Uważamy, że jak najwięcej drzew spowoduje to, że będzie w naszym otoczeniu lepiej, będziemy mieli bardziej czyste powietrze  i więcej tlenu – powiedział Robert Cierech z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Akcja #sadziMY cieszy się sporym zainteresowaniem Polaków.

– Trzeba wspierać sadzenie roślin na balkonach, w ogródkach, w  lasach. (…) Tam, gdzie brakuje zieleni, trzeba jak najbardziej ją uzupełniać – powiedziała uczestniczka akcji.

– Wzięłam dzisiaj dęby (dostałam pięć sztuk), żeby je zasadzić, bo jest to drzewo wieloletnie. Będzie ono rosło setki lat, jeżeli się przyjmie. (…) Uważam, że akcja oddawania sadzonek jest bardzo ważna, ponieważ nie wszystkich stać na zakup. Posadzenie drzew nawet koło bloku jest bardzo ważne – wskazała inna uczestniczka.

Lasy Państwowe sadzą rocznie około 500 mln drzew. Prezydent Andrzej Duda oficjalnie dołączy dzisiaj do kampanii. Będzie przebywał w Nadleśnictwie Stary Sącz w woj. małopolskim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl