pixabay.com

Czechy: Lawina w Karkonoszach najprawdopodobniej zasypała jedną osobę

Lawina w Karkonoszach w niedzielę najprawdopodobniej zasypała jedną osobę – poinformowali ratownicy z czeskiego pogotowia górskiego (HS) w mediach społecznościowych. Trwa akcja ratunkowa.

Lawina zeszła w rejonie szczytu Czeskie Kamienie, oddalonym o około 6 km od miejscowości Szpindlerowy Młyn. Na miejscu pracują ratownicy z baz w Harrachovie oraz Rokytnicach.

HS poinformowało również o lawinie, która zeszła po polskiej stronie granicy w pobliżu miejscowości Biały Jar. Także tam trwa akcja ratunkowa, w której obok GOPR uczestniczą czescy ratownicy z trzech baz. Według informacji GOPR zasypane są dwie osoby. Do działań ratunkowych włączono czeski śmigłowiec.

W Karkonoszach obowiązuje drugi z pięciu, czyli umiarkowany, stopień zagrożenia lawinowego. Na górskich zboczach jest od 60 do 110 cm śniegu. W ciągu ostatnich 24 godzin napadało około 10 cm świeżego śniegu.

15 lutego na czeską stronę granicy zeszła spod schroniska Śląski Dom lawina, w której zginęła jedna osoba.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl