COS Torwar ma nowy dach – pierwsze mecze i koncerty za kilka dni

Niezwykle popularny i oblegany warszawski obiekt – hala widowiskowo-sportowa COS Torwar ma nowy dach. Zakończono pracę nad inwestycją wartą 8 mln zł. W październiku wystąpi w niej Katie Melua, a już w niedzielę zagrają siatkarze Vervy. 

To jeden z największych remontów realizowanych przez COS Warszawa w ostatnich latach. Wykonawcy prac wymienili m.in. pokrycie dachu, ocieplili go, dokonali obróbek blacharskich, wymienili orynnowanie i naprawili attyki. Wzmocniona została także stalowa konstrukcja dźwigarów.

Okres realizacji tej inwestycji był bardzo krótki, więc prace wymagały od wykonawcy bardzo dobrej koordynacji. Całość inwestycji kosztowała 8 mln zł – podkreśla dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski.

Remont planowany był od dawna i nie ma związku z epidemią koronawirusa, chociaż ta wyłączyła czasowo z użytku halę koncertową.

Hala wraca do swojego normalnego funkcjonowania już w niedzielę, gdy swój mecz rozegrają w niej siatkarze Vervy. Później scenę zajmą stand-uperzy, a już w październiku wracamy z długo wyczekiwanymi koncertami — mówi Mateusz Grzybowski.

Już 8 października na Torwarze wystąpi wielka gwiazda światowej sceny muzycznej Katie Melua, która odwołała niemal wszystkie występy w Europie, ale zaśpiewa dla polskiej publiczności. W pierwszym miesiącu działalności po remoncie wystąpią także m.in. Dżem, Kayah i Goran Bregović oraz Scooter.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj