COS Cetniewo. Przed badmintonistami walka w mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski najprawdopodobniej będą w tym roku imprezą docelową dla naszych najlepszych badmintonistów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie turnieje międzynarodowe, zaplanowane na wrzesień i październik, zostały anulowane.

Niestety, kalendarz nam się sypie, bo już sporo imprez z niego wypadło. Z niecierpliwością czekamy na starty. Na grudzień zaplanowane mamy eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy, ale liczymy, że uda nam się wystartować też w turniejach indywidualnych. Ale nie jestem optymistą – mówi trener polskich badmintonistów Robert Mateusiak. Od początku września kadrowicze trenowali w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

Odbywają się za to imprezy krajowe – w ubiegły weekend w Białymstoku o mistrzostwo Polski rywalizowali juniorzy i młodzieżowcy, a w najbliższy o medale mistrzostw kraju zagrają seniorzy.

To jest na razie nasz główny start – mówi Paweł Śmiłowski, który w mistrzostwach młodzieżowców zdobył złoto w grze mieszanej i srebro w grze podwójnej.

Paweł Śmiłowski nie ukrywa, że jego celem jest wyjazd na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

To jest moim największym marzeniem, ale dziś, gdy mamy mało okazji do startów w zawodach, przede wszystkim skupiam się na tym, by zdobywać jak najwięcej doświadczenia w każdej grze – dodaje.

Na zgrupowaniu w COS w Cetniewie trenowała też Karolina Schubert, która w mistrzostwach Polski juniorów wywalczyła złoto w grze podwójnej.

Pierwszy raz byłam w Cetniewie i bardzo mi się tu podobało. Cel na ten rok? Teraz mistrzostwa Polski elity, a później eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że zostanę wybrana do drużyny – mówi Karolina Schubert.

Badmintoniści wciąż czekają na dokończenie kwalifikacji olimpijskich.

Od stycznia do końca kwietnia mają odbywać się turnieje, które były planowane na rok 2020. Nie zostały wyznaczone daty, organizatorzy po prostu mają ten komfort, że mogą wskazać dowolny termin w tym okresie – dodaje trener Robert Mateusiak.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj