Chrześcijanie na marginesie społecznym. Sprawa TV Trwam w Sejmie

„Dyskryminacja TV Trwam jako element prześladowań chrześcijan w Europie” – był to temat dzisiejszego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Gościem specjalnym spotkania był eurodeputowany z Holandii Peter van Dalen, specjalista w dziedzinie prześladowań chrześcijan na świecie.

Prelegent w swoim wykładzie zwrócił uwagę na sytuację TV Trwam: Polacy w kraju i za granicą ponad trzy lata walczyli o miejsce na MUX-1 dla katolickiej stacji.

– Widziałem waszą walkę. Widziałem, że ta walka przyniosła sukces. Teraz TV Trwam jest wreszcie na multipleksie. Zachęcam was zatem do tego, byście trwali, byli silni przy waszych wartościach, ponieważ ta walka może przynieść sukces zarówno tu, jak i w Brukseli. Chodzi w Brukseli m.in. też o kwestię wolności religijnej. Gdy w 2009 roku rozpocząłem kadencję w PE, to, co uderzyło mnie, to było to, że w polityce zagranicznej nie ma działań prowadzonych na rzecz ochrony religii. Są działania prowadzone na rzecz kobiet, na rzecz ochrony pracy, na rzecz mniejszości, ale tak naprawdę nie ma w polityce zagranicznej UE działań podejmowanych na rzecz ochrony wyznawców religijnych – powiedział Peter van Dalen.

 

 

Poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski zwróciła uwagę na ciągle trwającą nieuzasadnioną nagonkę na Kościół i duchownych. W tym kontekście wspomniała o niszczącej rodziny ideologii gender oraz bulwersującej wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Na jednej z nich przedstawiono mężczyznę ocierającego się genitaliami o Krzyż Chrystusa.

– Skandal robi się najłatwiej na tym, co obraża osoby wierzące, chrześcijan. Nikt nie zareagował, kiedy w 2013 roku CSW wystawiające haniebną instalację, dostało 9,5 mln złotych. Kolejną rzeczą, którą odbieramy jako ewidentne przyzwolenie na walkę z Kościołem i z tym wszystkim, co jest święte dla każdego człowieka      jest wprowadzenie na siłę do naszego systemu oświaty, ale także do porządku życia publicznego ideologii gender. Ideologii, która zaprzecza nie tylko wartościom chrześcijańskim, prawom natury, ale przede wszystkim takiej naszej polskiej tradycji – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Eurodeputowany z Holandii podkreślał też, że polityka prorodzinna winna być jednym z najważniejszych elementów działania w każdym państwie.

Transmisje z posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

 

drukuj