Chłodne powietrze nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa północna i Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w obszarze rozległego, płytkiego i wypełniającego się niżu. Krańce północne będą w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Nad Polską zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i nie będzie się zmieniać.

W piątek na północy zachmurzenie duże, okresami deszcz. W centrum i na południu zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. na wschodzie do 11, 12 st. na zachodzie i nad morzem. W dolinach karpackich od 3 do 7 st. Wiatr przeważnie słaby z kierunków północnych, na Pomorzu i wybrzeżu wiatr umiarkowany, lokalnie dość silny, porywisty, północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę przeważnie zachmurzenie duże, na południu miejscami większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu lub mżawki. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu z deszczem i śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 do 6 st., i do 7, 8 st. na zachodzie, na wybrzeżu od 7 do 10 st. Na południu miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st. W rejonach podgórskich -1 do 3 st. Wiatr słaby, na Pomorzu i nad morzem umiarkowany i okresami porywisty, z kierunków północnych.

W sobotę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Większe przejaśnienia i zanik opadów lokalnie na południu. Temperatura maksymalna: na wschodzie od 7 do 9 st., na zachodzie od 9 do 12 st. Wiatr słaby, na północy słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, północny.

 

PAP/RIRM

drukuj