fot. PAP/EPA

Chiny: już 33 ofiary śmiertelne tajfunu Lekima

Do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfunu Lekima, który nawiedził wschodnie wybrzeże Chin, na południe od Szanghaju, podały w niedzielę media. 16 osób jest zaginionych.

Ekipy ratunkowe pontonami ewakuowały ludzi uwięzionych w swoich domach z powodu zalania okolicy przez błyskawiczną powódź.

Większość ofiar znajdowała się w wiosce w prowincji Zhejiang. Ulewnym deszczom towarzyszyły tam osunięcia ziemi, w wyniku czego śmierć poniosły 23 osoby.

Pozostałe ofiary zginęły w innym miejscu w Zhejiang; jedna osoba poniosła śmierć w sąsiedniej prowincji Anhui.

Poprzedni, podawany w sobotę wieczorem bilans tajfunu mówił o 18 zabitych i 14 zaginionych.

W Szanghaju oraz w prowincjach Zhejiang i Jiangsu kataklizm dotknął łącznie ponad 4 mln osób i spowodował przerwy w dostawie prądu do ponad 3 mln mieszkań. Z powodu tajfunu zawaliło się ok. 700 budynków, a 14 tys. innych zostało w różnym stopniu uszkodzonych. Odnotowano również zniszczenia na 103 tys. hektarów pól uprawnych.

Tajfun Lekima osłabł do burzy tropikalnej, ale oczekuje się, że ulewy prędko nie ustaną wraz z przemieszczaniem się żywiołu w górę wybrzeża Pacyfiku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl